Медіаосвітній марафон для учнівської молоді
З медіаосвітнім марафоном для учнівської молоді долучилися викладачі Кафедра журналістики, видавничої справи та редагування в рамках програми Тижня медіаграмотності, який відбувався в НВК #26 (м.Кропивницький) протягом 13-17 листопада.
Першу зустріч провела Ірина Ткаченко. Учні дізналися про сучасні онлайнові інструменти для створення візуального контенту, а саме про Tilda Publishing, Canva, Prezi. Відкриттям для присутніх стала візуальна соціальна мережа Pinterest.
![]() |
Іміджевий мотиваційний календарик Факультет філології та журналістики ЦДПУ ім. В.Винниченка отримали активні учасники зустрічей. Макет та ідея - Dmitry Dusheyko |
"Було зроблено акцент на дієвих онлайнових інструментах, які учнівська молодь може використовувати як для навчальної діяльності, так для і створення цікавих медіапроектів чи для просування себе як фотографа, мейкера, художника тощо", - розповідає Ірина Ткаченко.
14 листопада відбулась друга зустріч викладачів кафедри
журналістики, видавничої справи та редагування з учнями НВК #26.
Роман Пикалюк, викладач кафедри, сертифікований тренер з медіаграмотності розповів про такі явища, як маніпуляції та дискримінація в ЗМІ, фейки та мова ворожнечі. Були розглянуті приклади маніпуляцій та дискримінації в телевізійних сюжетах, інтернет-ЗМІ та соцмережах. Учні познайомились із практичними інструментами перевірки інформації, що подається в ЗМІ.
Програму візитів викладачів кафедри на Тиждень медіаграмотності до НВК №26
17 листопада завершив Дмитро Шульга, викладач та кінокритик, автор і ведучий
програми «Єлисаветградський книговир».Роман Пикалюк, викладач кафедри, сертифікований тренер з медіаграмотності розповів про такі явища, як маніпуляції та дискримінація в ЗМІ, фейки та мова ворожнечі. Були розглянуті приклади маніпуляцій та дискримінації в телевізійних сюжетах, інтернет-ЗМІ та соцмережах. Учні познайомились із практичними інструментами перевірки інформації, що подається в ЗМІ.
Дмитро Шульга розповів про особливості роботи над телевізійною програмою «Єлисаветградський книговир», автором та ведучим якої він є, та поділився з присутніми найпоширенішими форматами навкололітературних оглядів, що їх молоді люди, за бажання, можуть використати у власних проектах, якщо зацікавляться буктьюберством. Крім того, з деякими з учнів було домовлено про можливу співпрацю в рамках телевізійної програми.
«Особливий напрямок роботи нашої кафедри – це профорієнтація і співпраця з школами міста, - розповідає Наталя Фенько, завідувачка кафедри журналістики, видавничої справи та редагування. - Ми шукаємо ті теми і формати, які будуть цікавими для сучасного учня. Для нашої команди (а в ній є і викладачі, і студенти, і випускники) важливим є показати учнівській молоді, яка цікавиться медіа, всі можливі візії професії журналіста і медійної сфери загалом, познайомити їх з сучасної освітою журналістів».
Коментарі
Дописати коментар