Проекти кафедри

Медіа-клуб "Без фокусів"
Створений у 2007 році з метою знайомства студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування» та студентів інших спеціальностей, яких цікавить медіа-діяльність, з учасниками інформаційного простору м. Кіровограда.
За період діяльності гостями медіа-клубу були редактори та журналісти провідних кіровоградських газетних та інтернет-видань, ведучі та редактори Кіровоградської обласної телерадіокомпанії.
В рамках проекту були проведені такі заходи:
- вечір пам'яті В.Чорновола;
- круглий стіл на тему "Мовна політика і мовна ситуація в сучасних ЗМІ”;
- зустріч із журналістами газети «Україна-Центр»;
- зустріч із редактором телевізійних каналів «НТН», «СТБ», «К1» Сергієм Мамаєвим;
- зустріч із видавцями та письменниками Віталієм та Дмитром Капрановими;
- зустріч із Заслуженим журналістом України Броніславом Куманським;
- зустріч із Русланом Кухарчуком ("Новомедіа");
- зустріч із Світланою Орел, Валерієм Лебедем, Тетяною Пташник, Світланою Дубиною, Володимиром Кондрашовим (Круглий стіл на тему "Екологічна журналістика: стан та перспективи розвитку на Кіровоградщині").

Конкурс «Шкільна журналістика»
Конкурс проводиться з 2011 року серед учнів загальноосвітніх шкіл Кіровоградської області.
Конкурсні роботи оцінює журі, до якого входять викладачі кафедри видавничої справи та редагування і провідні журналісти кіровоградських видань.
Конкурс проводиться у трьох номінаціях: "Майбутній журналіст", "Наша газета", "Фотожурналіст".



Форум видавничих проектів 
Відбувається як промоційний захід, на якому студенти перед директорами провідних  кіровоградських видавництв презентують свої видавничі проекти, створені в межах фахових дисциплін та як кваліфікаційні випробовування (бакалаврські проекти). Вперше проведено у 2011 році. 
Черговий Форум відбудеться в 2014 р. - орієнтовно - березень-кітень.



Студентська газета «П’ять поверхів»


Студентська газета факультету філології та журналістики «П’ять поверхів» створена в 2011 році за ініціативи студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування».
На сторінках газети висвітлюються важливі новини зі студентського життя, подається інформація про досягнення студентів факультету, підіймаються актуальні для сучасної молоді питання. 
Нині газета трансформувалася в електронне видання http://5poverh.blogspot.com/


Студентське радіо «П’ять поверхів»

Студентське радіо факультету філології та журналістики виходить в ефір з 2012 року. Над проектом працюють студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування». Студентське радіо готує ефіри, які відбуваються на перервах і містять інформаційно-розважальні програми для студентського загалу. Із записами ефірів можна ознайомитись і в соціальних мережах.


Медіа-кемп «Чистий простір»

Експериментальний щорічний літній табір «Чистий простір» заснований у 2011 році з метою створити особливе інформаційне поле, в якому виразніше відчуються специфіка сучасних та традиційних ЗМІ. Основними напрямками роботи табору є:
- неформальна освіта в галузі медіа;
- пропаганда активних видів відпочинку;
- екологічне виховання.
Учасники табору – активні, небайдужі, свідомі люди – студенти, працівники ЗМІ, члени громадських організацій, колишні випускники, викладачі КДПУ ім. В. Винниченка.

     Видавничі посиденьки 
Нетрадиційний формат презентації видавничих проектів студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування». Започаткований у 2013 році в межах дисципліни «Редакційно-видавничий фах».
Зміст «Видавничих посиденьок» визначається специфікою навчальних модулів та кінцевими видавничими проектами, які готують студенти та презентують студентській спільноті.

               Фестиваль соціальної реклами



Відбувається в межах дисципліни «Редакційно-видавничий фах: листівки, плакати, етикетки» з 2010 року на початку весни. Формат заходу: фестиваль соціальних проектів (видавничий жанр – соціальний плакат, листівка, мультимедіа).

Мета заходупідвищити  фахову компетенцію майбутніх редакторів та видавців, кристалізувати загальнолюдські цінності та зміцнювати аксіологічні основи життя і професійної діяльності майбутніх редакторів та видавців, розробити соціальний рекламний  проект у відповідному видавничому жанрі, візуалізувати гостру соціальну проблему та знайти альтернативні шляхи її вирішення. 
        
               Суботній університет


Для слухачів Малої академії, активних учасників секції «Журналістика» проект «Суботній університет» відкриває додаткові можливості для здобуття освіти та незвичайні навчальні діалоги. Відчуваючи брак шкільної медійної освіти,  кафедра видавничої справи та редагування ініціювала освітній проект «Суботній університет» для слухачів МАН секції «Журналістика», в межах якого – семінари від фахівців як з галузі журналістики, так і науковців.
Проект реалізовується на громадських засадах. Позитивним також є залучення до освітнього проекту як студентів спеціальності "Видавнича справа та редагування", так і її випускників. Програма зустрічей передбачає активний діалог з журналістами-практиками, студентами, які вже мають журналістський досвід, з викладачами, які допомагають осягнути теорію і практику науково-дослідної діяльності, адже головним випробовуванням після навчання в МАН для малих академіків стає публічний захист журналістикознавчого дослідження.
Перший цикл тренінгів тривав в період з листопада 2013 до березня 2014р.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Час говорити про Форум видавців

Дитячі детективи в текстах та екранізаціях

Інструменти web-publishing для просування ідей та створення блогів